ଦୁର୍ନୀତି ପାଇଁ ଓଡିଶା ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ନିଜର ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ଫାନ୍ଦରେ ପକାଇଛି

ସମ୍ବଲପୁର (MPX TV): ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ଆବେଦନ ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଜଣେ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଠାରୁ 10 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ବେଳେ ସମ୍ବଲପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଭିଜନ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ମାନସୀ ଜେନା ଲାଲ ହାତରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି। ଜେନା ବରଗଡର ସହଯୋଗୀ ମୁକେଶ ସାହୁଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସାହୋଙ୍କୁ ଓଡିଶା ଭିଜିଲାନ୍ସର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଭିଜିଲାନ୍ସ ୟୁନିଟ୍ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିଛି।

ବିଭାଗ ଦ୍ issued ାରା ଜାରି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ 2 ଟା ସମୟରେ ଜଣେ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଓଡିଶା ଭିଜିଲାନ୍ସ ୟୁନିଟ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜେନାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଫାନ୍ଦ ପକାଇଛି। ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜେନା ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଆବେଦନ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ 10 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ମାଗିଥିଲେ।

ଜେନା ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ମୁକେଶ ସାହୋଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଠାଇଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବାବେଳେ ସାହୁ ଧରାପଡିଥିଲେ। ଗିରଫ ପରେ ବରଗଡର ସାହୁର ଆବାସିକ ଘର ବ୍ୟତୀତ ସମ୍ବଲପୁର, ସୁନ୍ଦରଗଡ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସମେତ ଚାରୋଟି ସ୍ଥାନରେ ଏକକାଳୀନ ଖୋଜା ଚାଲିଛି।

ଜେନା ଏବଂ ସାହୋଙ୍କ ବିରୋଧରେ PC (ସଂଶୋଧନ) ଅଧିନିୟମ, 2018 ରେ ସଂଶୋଧିତ ହୋଇଥିବା ପିସି ଆକ୍ଟ, 1988 ର ଧାରା 7 ଏବଂ 12 ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି | ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି।

ଭିଜିଲାନ୍ସର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ୟୁ.କେ ଜେଥୱା କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟର ସେଲ ଡିଭିଜନରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଭିଜିଲାନ୍ସ ୟୁନିଟ୍ କୁ ସକ୍ରିୟ କରିଛୁ। ଏହା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଛି। ଆମେ ଏହା ବିରୋଧରେ strong କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ। ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି। “

Share this…
Share on Facebook

Facebook